El. komercija – apmokėjimo būdai

Vystant el. komercijos projektus yra labai svarbu pasirinkti tinkamus apmokėjimo būdus. Vieni iš jų yra patogesni vartotojams – kiti parduotuvės administratoriams.

Mokejimai.lt

Vienas populiariausių būdų susimokėti už prekes ar paslaugas internetu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Sistema suteikia tiesioginio bank-link paslaugą su visais pagrindiniais bankais, taip pat gali sugeneruoti unikalų kodą sąskaitoje faktūroje, kurio pagalba vartotojai gali sumokėti R-kioskuose ir Maximos prekybos centruose.
Reikia atkreipti dėmesį į paslaugos įkainius (mokejimai.lt) – dažniausiai tai būna 3% nuo pavedimo sumos + komisinis mokestis, nesiekiantis 1 Lt. Tiesa, visi bankai turi maksimalią sumą, kurią gali nuskaičiuoti už pervedimą (15-30 Lt). Pinigai už pavedimą įkrenta į mokejimai.lt sąskaitą iš kurios galima daryti pavedimus į bankus, arba persivesti į savo sąskaitą.
Turi suderinamumą su daugeliu Turinio Valdymo Sistemų (TVS) – todėl palengvina svetainės administratoriaus darbą.

Tiesioginis pavedimas

Pats pigiausias būdas žiūrint iš pardavėjo pusės. Pirkėjui pateikiami parduodančios įmonės rekvizitai ir unikalus užsakymo kodas. Pirkėjas mokėdamas už prekę sumoka banko nustatytą įkainį (0,8-1,50 Lt). Pavedimai į kitus bankus dažniausiai įvykdomi sekančią dieną, todėl parduotuvės administratorius privalo sekti, kas ir už ką sumokėjo.

PayPal
Tarptautinė mokėjimo sistema – dažnai naudojama jei paslaugos ar prekės parduodamos užsienio rinkai. Pinigai yra pervedami į pardavėjo PayPal sąskaitą. Imamas komisinis apie 3,5% + tranzakcijos mokestis (apie 0.60 Lt).

Apmokėjimas kreditine kortele
Lietuvoje nėra toks populiarus kaip Vakarų Europoje ar Skandinavijoje. Apmokėjimai vykdomi klientui įvedant savo kortelės kodą, saugos kodą, kortelės galiojimo datą ir kitą informaciją. Paslaugos aptarnavimo mokestis yra +/- 2,5 nuo mokamos sumos.